Mobil Uygulama Tasarımı | Alpay Ajans | Profesyonel Mobil Tasarım

Mobil Uygulama Tasarımı

Özellikler

Tüm Cihazlarla Uyumlu

Mobil uygulama denince her ne kadar akla sadece telefon gelse de tabletleri de unutmamak gerekiyor. Bu aşamada mobil uygulama tasarımının en büyük tabletten en küçük telefonuna kadar uyumlu şekilde yapılması gerekiyor.

Stratejik

Mobil uygulamaları kullanıcıların telefonlarına yüklemesini sağlamak kolay bir iş değildir. Bunun başardığınızda o kullanıcıyı müşteriye dönüştürmek de mobil uygulama tasarımında doğru strateji kullanılması ile mümkün olacaktır.

Kullanıcı Deneyimi Odaklı

Mobil uygulama tasarımında uygulamayı kullanacak kitleyi tanımlamak ve bu tanımlamalara göre kullanıcı deneyimi haritasını hazırlamak önemli bir noktadadır. Bu çalışma kullanıcıların uygulamayı kullanmasının kolaylaşmasını sağlamaktadır.

Estetik

Kullanıcılar bir uygulamayı telefonuna yüklemeden önce uygulama mağazasındaki ekran görüntülerine bakmaktadırlar. Bu ilk izlenimde kullanıcıların dikkatini cezbeden bir tasarım indirme sayınızın artışında da olumlu etki gösterecektir.

Süreç

Business team brainstorm idea and lightbulb from jigsaw. Working team collaboration, enterprise cooperation, colleagues mutual assistance concept. Pinkish coral bluevector isolated illustration
Analiz

Sektörünüz, hizmetiniz ve rakiplerinizin mobil uygulamaları incelenir. Ulaşılan sonuçlar sizinle paylaşılır. Beklentileriniz ve yapılan analiz harmanlanarak çalışmalara başlanır.

İçerik

Mağaza, haberler, blog gibi mobil uygulamanızın içerisinde bulunmasını istediğiniz kısımlar, özel sayfalar ve özellikler belirlenir. Sizden gelen geri dönüşler doğrultusunda çalışılacak bütün sayfalar ve özellikler belirlenmiş olur.

Alternatif Tasarım Seçenekleri Belirleme

Yapılan çalışmaların sonuçları ve beklentileriniz doğrultusunda ihtiyacınız olan mobil uygulama için alternatif tasarım seçenekleri belirlenir.

Tasarım

Sunulan alternatif tasarım seçeneklerine sizden gelen geri dönüşler doğrultusunda belirlenen sayfalar ve özellikler için tasarım gerçekleştirilir ve proje teslim edilir.

Artık Başlayalım Mı?

Projelerimiz

Neler Yaptık?

Kurdoğlu Logo PNG

Kurdoğlu Sanal Market

Untitled design

Loca Restaurant & Cafe

Untitled design 2

Eco Mini Market

Untitled design 3

Gelsun Mi? Sanal Market

Untitled design 5

Alperen Ocakları

Untitled design 6

Özgüneş

Untitled design 7

Güntaş AVM

Untitled design 8

Ateş AVM

Referanslarımız

Aklınıza Takılan Sorular Mı Var?